سنگ چینی سیرجان و مشخصات آن

0
56
سنگ چینی
سنگ چینی

سنگ چینی سیرجان و مشخصات آن

 سنگ چینی سیرجان بصورت دانه های کریستالی درشت و سفید است و جزء سنگ های کریستال ممتاز ایران میباشد. این سنگ از خانواده کریستال که در ایران با نام سنگ چینی سیرجان و یا سنگ چینی قدمگاه معروف است.سنگ کریستال سیرجان با زمینه کریستالی سفید و رگه های طوسی و خطوط طلایی مشاهده میشود
از سنگ کریستال سیرجان به خاطر نقش و نگار و خطوط طلایی طرح های بوکمچ و فورمچ بسیار زیبایی فرآوری میگردد.  قابلیت عبور نور از خود را داراست و چنانچه در طراحی لابی ، آسانسور ، کانتر و… از قابلیت عبور نور از کریستال سیرجان استفاده شود فضایی بسیار گرم و دلنشین را برای شما ایجاد مینماید.
براقیت ، شفافیت بالا و جذب آب پایین از مهم ترین ویژگی های این سنگ است. ساینده این سنگها اگر از جنس مرغوب باشد شفافیت سنگ چینی سیرجان را چند برابر خواهد کرد.اغلب بصورت اسلب برش داده میشود و طرح های بوک مچ و فور مچ سنگهای چینی سیرجان بسیار زیبا است. نسبت به سایر سنگ های مشابه خارجی و داخلی هم از نظر کیفی و هم از نظر قیمت بسیار مناسب تر است .
سنگ چینی سیرجان آرامشی به فضاهای مسکونی و اداری شما خواهد بخشید. سنگ پله و کف سازی سالن های مجلل نیز از دیگر کاربردهای کریستال  سیرجان است.  نور و روشنایی بیشتری به محیط می بخشد و در محیط های کم نور گزینه خوبی است. کاربرد آن  بیشتر برای ساختمان های لوکس و گرانقیمت انجام می شود زیرا استفاده از این سنگها در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست.

بیشتر بخوانید :سنگ گرانیت و ویژگیهای آن 

سنگ چینی سیرجان با نامهای سیرجان اصلی ، قدمگاه سیرجان ، کریستال سیرجان ، طلایی سیرجان شناخته و معرفی میشود

کاربرد سنگ چینی سیرجان:

سنگ چینی سیرجان برای نمای ساختمان مناسب است ولیکن بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ میبایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگها استفاده کرد. استفاده این سنگ در نمای مناطق بسیارسرد و مرطوب مناسب نیست. از دیگر کاربرد های آن استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و … میباشد. این سنگ بدلیل رنگ روشن ، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوکمچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

قیمت سنگ چینی سیرجان :

قیمت این سنگ به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد :
 بر اساس رنگ و طرح سنگ
بر اساس سایز اسلب فرآوری شده
بر اساس ضخامت سنگ
 بر اساس بوکمچ یا فورمچ بودن سنگ
بر اساس کیفیت فرآوری سنگ
این سنگها معمولا بصورت اسلب فرآوری میگردد و به سایز دلخواه مشتری برش داده میشود. هر چه قدر سایز سنگها کوچکتر باشد قیمت آن کمتر است. همه این عوامل بر روی قیمت کریستال سیرجان تاثیر دارد.معدن کریستال سیرجان در استان کرمان شهرستان سیرجان واقع شده است و سینه کارهای مختلفی دارد که با نام های مختلف در بازار عرضه میگردد.

برای مشاوره و خرید انواع سنگ با صنایع سنگ اورانوس اینجا کلیک نمایید .