سنگ چینی قروه و مشخصات آن

0
54
سنگ چینی
سنگ چینی

سنگ چینی قروه و مشخصات آن

سنگ چینی قروه برای نمای ساختمان مناسب است ولیکن بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ میبایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگ استفاده کرد. سنگ چینی قروه  سنگی دگرگونی است با کریستال های بلوری ریز روشن و از زمینه سفید با رگه های طوسی و تیره برخوردار است که اصطلاحا در ایران با نام سنگ کریستال شناخته می شوند.
جذب آب و تخلخل سنگ چینی قروه بسیار ناچیز است. بر این اساس میتوان انتظار داشت که تاثیر عوامل هوازدگی فیزیکی مانند سرما بر این سنگ بسیار کم و یا بی اثر باشد.مقاومت فشاری بالا (در دو حالت خشک و تر) نیز نشانه سلامت این سنگ و فقدان ضعف است.
در مجموع با توجه به نتایج حاصل از آزمایشات مختلف و تجربه های پیشین، سنگ کریستال قروه یکی از بهترین سنگهای تزیینی برای استفاده در بخش های مختلف ساختمان به خصوص کف، پله، استخر، سونا و … است.از ویژگی های بارز سنگ کریستال قروه میتوان تراکم بسیار بالا، ساب پذیری عالی، مقاومت سایشی بالا، جذب آب بسیار پایین ان است.

 سنگ چینی قروه و کاربرد آن :

استفاده این سنگ در نمای مناطق بسیارسرد و مرطوب مناسب نیست. از دیگر کاربرد های سنگ چینی قروه استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و … میباشد. این سنگ بدلیل رنگ روشن ، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوکمچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.سنگ چینی قروه برای نمای ساختمان مناسب است ولیکن بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ میبایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگ استفاده کرد.

قیمت سنگ چینی قروه:

قیمت سنگ چینی قروه به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد :
 رنگ و طرح سنگ
سایز اسلب فرآوری شده
ضخامت سنگ
بوکمچ یا فورمچ بودن سنگ
کیفیت فرآوری سنگ
معدن سنگ چینی قروه با استخراج متوسط ماهانه حدود ۲٫۰۰۰ تن و ذخیره ۵۰۰٫۰۰۰ تن در شهرستان قروه جاده سیریش آباد واقع شده است.

برای مشاوره و خرید انواع سنگ با صنایع سنگ اورانوس اینجا کلیک نمایید .